LOTS OF THINGS MEASURED IN GALLONS

WE ALL BITCH ABOUT WHAT A GALLON OF GAS COSTS; BY WHAT ABOUT THESE FREQUENTLY USED ITEMS BY THE GALLON?
Diet Snapple($10.32 per gallon)/ Lipton Iced Tea($9.52 per gallon)
Gatorade($10.17 per gallon)/ Brake Fluid($33.60 per gallon)
Evian Water ($21.19 per gallon/ Pepto-Bismol($123.20 per gallon)
Whit-Out($25.42 per gallon)/ Scope($84.48 per gallon)/
Vicks NyQuil ( $178.13 per gallon).
Thank God cars don’t require Vicks NyQuil.

Advertisements

3 Responses to “LOTS OF THINGS MEASURED IN GALLONS”

  1. ANNON II Says:

    That stuff’s so full of alcohol cars would be flying around 🙂

  2. john Says:

    ohhh, you said a bad word you freakin idiots

  3. sammy Says:

    why does gas cost so much

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: